GALERIA

Akademia 11 listopada

Co to Polska ?

To niebieskie niezapominajki w stawie,

to woda stojąca na łąkach.

kiedy nagle las zaszumi,

mowę sosny gdy zrozumiesz,

gdy zobaczysz gdzieś topole,

królujące ponad polem – TO JEST POLSKA”.

 

Takie piękne słowa o naszej Ojczyźnie mogliśmy dzisiaj usłyszeć podczas uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Przepiękny występ dla całej społeczności szkolnej przygotowały klasy 6a, 6b, 6c wraz ze swoimi Wychowawcami, podczas którego przypomniały nam piękną, choć burzliwą historię Polski. Jednak przede wszystkim mogliśmy podczas tego spotkania oddać hołd naszym Bohaterom narodowym, którzy walczyli o to, byśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej i pięknej Polsce.

 „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmującym dane terytorium”.

J.Piłsudski

Szóstoklasistom i Ich Wychowawcom dziękujemy za uświetnienie uroczystości,dzięki którym wszyscy PAMIĘTAMY o naszej przeszłości.

Skip to content