2023 ROKIEM ALEKSANDRA FREDRY

W naszej szkole 15.11.2023 r. uroczyście obchodzono Rok Fredrowski. Z tej okazji teatr szkolny we współpracy z nauczycielem-bibliotekarzem przygotował głośne czytanie utworów Aleksandra hrabiego Fredry. Teksty czytali: Grzegorz Harabasz – dyrektor szkoły, Jacenty Malarz – nauczyciel religii oraz uczniowie: Kornelia Woźny – kl. IV B, Aleksandra Sobaszek – kl. IV B, Marcelina Tułak – kl. VII A, Mykhailo Kondratenko – kl. VIII A, Aleksandra Balcerek – kl. VII A i Artur Gryz – kl. VII A. Czytano wiersze: Paweł i Gaweł, Małpa w kąpieli, Sowa, Dwa koguty oraz fragmenty komedii: Zemsta oraz Śluby panieńskie. W bibliotece szkolnej można obejrzeć wystawę poświęconą twórczości wybitnego komediopisarza.

Krystyna Michalska
Zofia Klima