GALERIA

Ślubowanie klas pierwszych

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
ORAZ PASOWANIE NA UCZNIA

 

W piątek 13 października 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki odbyło się  uroczyste Ślubowanie oraz Pasowanie na Uczniów Klasy Pierwszej. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły, nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, bliskich
i nauczycieli.
Pierwszoklasiści podczas programu artystycznego, doskonale zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Zapewnili, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. Był to ich pierwszy egzamin, który zdali na szóstkę. Uroczystość uświetnił występ starszych koleżanek i kolegów, którzy wspaniałą grą aktorską  i poczuciem humoru dodali pierwszakom otuchy.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał Dyrektor Szkoły Pan Grzegorz Harabasz. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Niepołomicach.
Po zakończeniu akademii na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz wspaniała zabawa.
Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości w zdobywaniu wiedzy. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.
Wychowawczynie klas pierwszych dziękują uczniom z klasy VI b: Mateuszowi Balawajderowi, Olafowi Cieśli, Bartłomiejowi Kapuście, Wojciechowi Kusznierewiczowi, Milenie Leksie, Filipowi Litwie, Alanowi Paciorkowi, Szymonowi Pijanowskiemu, Magdalenie Podoleckiej, Emilii Rerak, Alicji Tureckiej, Mai Wodziak oraz uczniom z klasy VI c: Stanisławowi Pacocha i Martynie Wróblewskiej – za uświetnienie uroczystości wspaniałym występem. Arturowi Gryz z klasy VII a – za prowadzenie uroczystości oraz Tomaszowi Rybce z klasy VIII b – za obsługę techniczną sprzętu.
Izabela Witek
 Skip to content