GALERIA

23.04 – Światowy Dzień Języka Angielskiego

23.04 – Światowy Dzień Języka Angielskiego czyli English Language Day – święto 2 mld ludzi! Świętowaliśmy i my w naszej Szkolen Język angielski jest językiem, którym posługuje się najwięcej ludzi na świecie – według najnowszych spisów komunikatywnie mówi nim od 1,2 do 2 miliardów osób. Podczas lekcji kulturowych uczniowie klas VIII obejrzeli film BBC. Poznali barwy narodowe, fakty historyczne i geograficzne oraz ciekawostki dotyczące Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Uczniowie klasy 6c tworzyli prace projektowe odwołujące się do dzieł anglojęzycznych poetów, prozaików i sławnych dramaturgów. A najmłodsi uczniowie w klasach 1 – 3 tworzyli wspaniałe modele         3D pięknych brytyjskich zabytków tj: BigBen, the Red London Bus, Phonebox oraz czapeczki z flagą brytyjską, oprócz tego dzieciaki edukowały sie oglądając piękną prezentacje multimedialną na temat Wielkiej Brytanii. 🇬🇧💂
Skip to content