GALERIA

Wystawy  malarskie niepołomiczanki Wiktorii Kestranek  “Barwy ekspresji” oraz “Sztuka koloru”.

We wrześniu klasy: V B i VII A  Szkoły Podstawowej nr 1 w Niepołomicach odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Niepołomicach oraz Laboratorium Aktywności Społecznej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć dwie odrębne wystawy  malarskie Wiktorii Kestranek  “Barwy ekspresji” oraz “Sztuka koloru”. To już kolejne wystawy Wiktorii, pierwsza zatytułowana “Sztuka detalu” odbyła się w Laboratorium Aktywności Społecznej w 2018 r., gdy Wiktoria była jeszcze gimnazjalistką.
Wiktoria Kestranek jest dwudziestoletnią niepołomiczanką. Obecnie studiuje malarstwo na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej. Jest artystką o wielu zainteresowaniach. Obok malarstwa fascynuje się sztukami walki Muay Thai, psychologią, śpiewaniem i tworzeniem muzyki. Utalentowana muzycznie, ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie (specjalność – fortepian), co dodaje głębi jej artystycznemu wyrazowi. Świat rysunku zaczęła zgłębiać już we wczesnym dzieciństwie, a malowanie stało się jej pasją w liceum, gdy poznała tajniki malarskiego rzemiosła. Od tamtej pory maluje farbami akrylowymi i olejnymi, czasem nawet łącząc je w jednym dziele. Marzy o tworzeniu coraz większych formatów. Wybrała ekspresjonizm jako główną formę wyrazu, a jej obrazy są pełne intensywnych emocji i ekspresji. Jej umiejętność oddawania głębi uczuć na płótnie wciąga widza w fascynujący świat artystycznych wizji. W czasie nauki w szkole średniej Wiktoria Kestranek zdobyła wiele wyróżnień związanych z rysunkiem i malarstwem. Uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Kluzy w Krakowie, gdzie zdobyła tytuł zawodowy plastyka (specjalność: techniki graficzne, specjalizacja: projektowanie graficzne). Była laureatką Nagród Dyrektora Szkoły za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz za pasję i oddanie w dziedzinie malarstwa. Wiktorii, w uznaniu jej talentu, przyznano dodatkowe zajęcia rozwijające dla uczniów zdolnych. Jej zaangażowanie w sztukę zostało docenione oraz było wspierane przez szkołę, co pozwoliło jej rozwijać artystyczne umiejętności na jeszcze wyższym poziomie. Z okazji zakończenia szkoły prace Wiktorii oraz innych wyróżnionych uczniów zostały zaprezentowane w prestiżowym Pałacu Sztuki w Krakowie.
Skip to content