GALERIA

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Tradycyjnie w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który przypada w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena – 2 kwietnia. Baśnie duńskiego pisarza, żyjącego w XIX wieku, znane są na całym świecie i wciąż dostarczają wielu wzruszeń i radości. Święto stało się  okazją do zaprezentowania twórczości Andersena i promocji czytelnictwa wśród uczniów klas 0-4. Dyrektor szkoły p. Grzegorz Harabasz wraz z uczniami: Zosią Włosińską (kl. 2 B), Szymonem Bajorkiem (kl. 2 B), Jasiem Szwedo (kl. 2 B), Gabrysią Malewską (kl. 3 A), Gabrysią Mikulską (kl. 3 A), Nicolą Marynką (kl. 3 A), Zosią Bolik (kl. 4 B), Olą Sobaszek (kl. 4 B), przeczytali „Brzydkie kaczątko”. W klimat baśni Andersena wprowadziła uczennica Pola Sekuła (kl. 3A), czytająca wiersz Wandy Chotomskiej pt. ”Dzień dobry, Panie Andersenie”. Pedagog specjalny p. Małgorzata Burda przypomniała, że Andersen borykał się z dysleksją, która nie przeszkodziła mu być kreatywnym, a dzięki pracowitości i wyobraźni napisał wspaniałe baśnie. Zachęcamy do poznawania twórczości wybitnego baśniopisarza.   
Zofia Klima
nauczyciel bibliotekarz   
Skip to content