Regulaminy konkursów

KONKURS POETYCKI “PISZĘ O TADEUSZU KOŚCIUSZCE”

REGULAMIN KONKURSU POETYCKIEGO
 PISZĘ O TADEUSZU KOŚCIUSZCE

ORGANIZATOR KONKURSU:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Niepołomicach

CELE KONKURSU:

1. Rozbudzanie wrażliwości na piękno poetyckiego języka, motywowanie do czytelniczych
 i twórczych poszukiwań.
2. Kształtowanie wśród dzieci postawy patriotyzmu.
3. Zachęcanie uczestników konkursu do własnej aktywności twórczej.
  1. Kształtowanie więzi emocjonalnych ze szkołą.

REGULAMIN:
  1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV – VIII.
  2. Szczególnie mile widziane będą:
– rymowanki;
– limeryki (pięciowersowy, zabawny wiersz, w którym rymują się ze sobą wersy 1, 2 i 5 oraz 3 i 4,     gdzie w ostatnim wersie pojawia się zaskakująca puenta).
-wiersze białe (wiersze bez rymów o dowolnym układzie wersów, mogą być podzielone na zwrotki lub nie).
  1. Tekst musi być napisany samodzielnie i powinien się odwoływać do życiorysu Tadeusza Kościuszki.
    4. Utwór powinien mieć tytuł.
    5. Każdy tekst należy podpisać, podając: imię i nazwisko autora oraz klasę. Dane te należy zamieścić pod tekstem wiersza.
    6. Utwór może być napisany na komputerze lub odręcznie estetycznym pismem (format A 4).
    7. Autorzy najlepszych utworów poetyckich zostaną nagrodzeni.
    8. Prace należy składać w terminie do 15 marca 2024 r. do nauczycieli języka polskiego.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ŻYCZYMY FANTASTYCZNEJ ZABAWY PODCZAS WŁASNEJ  TWÓRCZOŚCI !