Wycieczka klasy 6b do Jadowniki

W dniu 26.09.2024 klasa 6b wraz z wychowawcą Katarzyną Świerk i panią Joanna Kopczyńską -Kopeć wyjechała na wycieczkę do Jadowniki w powiecie Brzeskim. Celem wycieczki była integracja klasy oraz przebywanie na łonie natury odkrywając przy tym jej piękno i zabytki znajdujące się nieopodal. Uczniowie wyszli na wieżę widokową na Bocheńcu, z której, przy idealnej pogodzie, można było podziwiać cały Beskid Sądecki. Niedaleko wieży znajduje się XVI-wieczny kościółek św. Anny. Na wschód od tego miejsca kultu w dole lasu jest kapliczka św. Anny, z której wypływa źródlana woda. Dzieciaki mogły napić się wody oraz poznały historię źródełka. Później klasa 6b poszła do Bartnej Chaty, w której czekał na nich poczęstunek gorąca herbata i słodkości, a zwieńczeniem wycieczki było ognisko oraz pieczenie kiełbasek i pianek. Dzieci wraz z wychowawcą grały w piłkę nożną, bilarda, karty Double oraz skakały w gumę. Wszyscy wycieńczeni i zadowoleni wrócili do domów.