Zapraszamy do obejrzenia filmu naszego ucznia Krystiana Kokoszki

15 czerwca na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbyło się spotkanie ,,WORTHY dla wszystkich. Kreatywność cyfrowa jako narzędzie angażowania uczniów
w naukę historii”.
Ważnym jego punktem było ogłoszenie wyników konkursu krótkometrażowych filmów komórkowych „Ślady I i II wojny światowej w gminie Niepołomice”.
Nagrody za najlepsze filmy otrzymali:
– I miejsce – Krystian Kokoszka: „Bohaterowie życia codziennego: Józef Rerutkiewicz”,
– II miejsce – Karol Sojka: „Śladami I wojny światowej w gminie Niepołomice”,
– III miejsce – Kacper Ślęczek: „Bohaterowie dnia codziennego”.

Wyróżnienia zdobyli:
– Natalia Matuła: „Niepołomice – miejsce pamiątkowe za czasów I i II wojny światowej,
– Filip Fraś: „Hans Frank – samo zło”,
– Maria Drabik: „Miejsca pamięci”.
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, m.in.: co to jest WORTHY. Obejrzeli nagrodzone filmy. Wysłuchali też informacji o wymianach uczniowskich online z udziałem grup              z Polski, Niemiec, Włoch i Chorwacji.
Nagrody (sprzęt elektroniczny) zostały ufundowane przez Gminę Niepołomice oraz Unię Europejską w ramach projektu WORTHY.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Krystiana Kokoszki.
Link do filmu: https://youtu.be/Lz7p3W3jkKQ

Beata Franczyk-Kestranek