Wyjątkowy dzień w wyjątkowej szkole

Kolorowe baloniki, uczniowie w strojach sportowych, niezwykła sztafeta to wszystko można było zobaczyć 2 września w naszej szkole, gdzie odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020.

W tym wydarzeniu wzięli udział: uczniowie, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście:              p. Roman Ptak – burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice, radni miejscy, p. Wiesław Bobowski – dyrektor Wydziału Edukacji w Niepołomicach, p. Alina Jachimczak – dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy, ksiądz dziekan Stanisław Mika.

Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Niepołomicach został         p. Grzegorz Harabasz, a wicedyrektorem p. Małgorzata Bednarczyk. Naukę na Szkolnej rozpoczęło prawie czterystu uczniów, których będzie uczyć trzydziestu trzech nauczycieli.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Niepołomicach. Następnie odbyło się spotkanie na terenie obiektów sportowych przy budynku szkoły. Uczniów tego dnia obowiązywał strój sportowy. W swoim przemówieniu dyrektor Grzegorz Harabasz zaznaczył, że nowa szkoła jest przygotowana na miarę XXI wieku. Ksiądz proboszcz Stanisław Mika poświęcił obiekty sportowe. Goście oraz przedstawiciele klas wzięli udział w historycznej sztafecie. Następnie został przedstawiony program artystyczny przygotowany przez uczniów z klasy VA. Na zakończenie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Dla każdego ucznia rozpoczęcie roku szkolnego jest wyjątkowe, dlatego życzymy wszystkim naszym podopiecznym sukcesów i radości ze zdobywania nowej wiedzy – szczególnie najmłodszym uczniom, dla których był to pierwszy dzień w szkole.
Beata Franczyk-Kestranek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.