Wielkie święto w naszej szkole

16 października 2019 r. był wyjątkowym dniem dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Niepołomicach.
“Ja, uczeń klasy pierwszej przyrzekam uczyć się pilnie! Szanować wszystkich, którzy pracują w szkole po to, aby nam w niej było dobrze! Będę starał się być dobrym kolegą! Będę przyjacielem zwierząt i roślin. Chcę swoją nauką i zachowaniem sprawić radość rodzicom, nauczycielom oraz swojej ojczyźnie – Polsce!” – takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której pierwszaki, zaproszeni goście oraz rodzice prowadzeni przez rycerzy przeszli do budynku szkoły przy ulicy Szkolnej 3.
W pięknie na tę okoliczność przygotowanej sali gimnastycznej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas pierwszych.


Zanim pierwszaki zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej udowodnili, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze oraz bardzo dużo wiedzą o swojej ojczyźnie.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło dużo emocji zarówno wśród uczniów jak ich rodziców. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Bednarczyk. Każdy uczeń otrzymał na pamiątkę dyplom, legitymację szkolną oraz upominek od rodziców.


Uroczystość prowadzili uczniowie z klas starszych, którzy obiecali opiekę i wsparcie naszym pierwszakom.
Po zakończeniu części oficjalnej na dzieci czekała w klasach słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców.
Uroczystość zakończyła się wspólną zabawą prowadzoną przez wodzireja. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.
Pierwszoklasistom życzymy dużo sukcesów w nauce samych szóstek na pierwszym szkolnym świadectwie.
Wychowawcy klas pierwszych dziękują Paniom: Krystynie Michalskiej, Marcelinie Kryzie, Joannie Kopczyńskiej – Kopeć, Panom Andrzejowi Drabikowi oraz Januszowi Heliaszowi za okazaną pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz obsługę techniczną sprzętu oraz uczniom z klasy szóstej – Zosi Wójcik, Julce Suchy oraz Erykowi Bobowskiemu.
Agata Lubińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.