Tajemnice świata pszczół

1 października uczniowie z klas: 2a, 2b, 2c wzięli udział w wycieczce do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa Apilandia. Centrum znajduje się w pięknej okolicy – w paśmie pobliskich Beskidów. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie promowany jest temat pszczół i tajniki ich życia. Dzieci weszły w świat pszczół i przeniosły się do innej, magicznej krainy.

Brały udział w warsztatach pszczelarskich, podczas których poznały pracę pszczelarza, wykonywały świece z wosku pszczelego, degustowały różne rodzaje miodów oraz produktów pszczelich.
Po bardzo ciekawych warsztatach drugoklasiści uczestniczyli w prelekcji w pasiece edukacyjnej pod okiem instruktora. Tam korzystali z różnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji poglądowych. Odwiedzili kino, w którym były prezentowane animowane treści dotyczące tajemnic świata pszczół.
Beata Grodowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.