Sztandar

13 czerwca 1979 roku Zbiorcza Szkoła Gminna im. Tadeusza Kościuszki w Niepołomicach otrzymała od swojego zakładu opiekuńczego – Komunalnego Przedsiębiorstwa Produkcji Materiałów Budowlanych w Krakowie – Sztandar. Przekazaniu sztandaru towarzyszyła wówczas podniosła uroczystość z udziałem Kuratora Oświaty i Wychowania w Krakowie, Inspektora Oświaty i Wychowania w Niepołomicach, Naczelnika Miasta i Gminy Niepołomice.
24 marca 2020 roku przy ulicy Szkolnej 3 nie odbyło się Święto Patrona. Sztandar, którego ponowne wprowadzenie uświetnić miało uroczystość i stanowić symboliczne podkreślenie wspaniałych tradycji szkolnych na ulicy Szkolnej 3, zawisł w gablocie i czeka teraz na swój poczet uczniowski. Dyrektor Szkoły w imieniu całej społeczności nauczycieli, uczniów          i rodziców pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się renowacji sztandaru         i umożliwili jego powrót na ulicę Szkolną 3.                                                                         Dziękujemy Dyrektorowi Wydziału Edukacji p. Wiesławowi Bobowskiemu za ocalenie          w swoim czasie płótna i drzewca, Radzie Rodziców SP1 za autentyczną troskę i wkład finansowy w odnowę sztandaru oraz zakup gabloty, wszystkim specjalistom                             i rzemieślnikom, którzy włożyli sporo pracy w przywrócenie chorągwi do dawnej blasku.
Sam sztandar jest rękodziełem i zgodnie został uznany przez specjalistów za mistrzowską robotę, wykonaną przy użyciu najlepszych materiałów.