Spotkanie autorskie online z panem Waldemarem Cichoniem

W tym tygodniu, w poniedziałek 12 października, dla uczniów klas 1 – 4, odbyło się na żywo spotkanie autorskie online z p. Waldemarem Cichoniem, autorem książek dla dzieci. Dowiedzieliśmy się, ze autor w dzieciństwie marzył o napisaniu książki, sam dużo czytał. Marzenia spełniają się, do tej pory p. Cichoń napisał czternaście książek dla dzieci, które cieszą się ogromną popularnością, a jedna z nich, ,,Cukierku, Ty łobuzie!”, jest lekturą szkolną. Dla autora inspiracją do pisania jest jego rodzina oraz koty Cukierek i Tradycja. Autor przeczytał fragment książki ,,Co słychać, Cukierku?” o przygodach niezwykłego kota, który na co dzień psoci i sprawia dużo radości. Pisarz zachęcał dzieci do napisania opowiadania lub książki. Powiedział, że trzeba wierzyć w siebie, trzeba uczyć się języka polskiego, trzeba dużo czytać, być systematycznym, pracowitym i mieć poczucie humoru. Dzieci dowiedziały się również, jak powstaje książka i poznały zawody związane z książką: pisarz, korektor, ilustrator, grafik, łamacz tekstu, drukarz, wydawca, księgarz, bibliotekarz.
Tym, którym sprzęt sprawił psikusa podczas spotkania na żywo online, proponujemy obejrzeć inne spotkania z pisarzem na stronie facebooka Autora.
Polecamy książki p. Cichonia, życzymy dobrej lektury i wiele humoru.
Zofia Klima
nauczyciel bibliotekarz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.