Pszczoły – nasi mali przyjaciele

15.11. oddziały przedszkolne oraz uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w warsztatach „Pszczoły – nasi mali przyjaciele”.                                                                  Zajęcia te miały na celu zwrócić uwagę na dużą ilość chemii w naszym otoczeniu                    oraz przedstawienie dzieciom alternatyw w postaci naturalnych produktów. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat życia pszczół i ich znaczenia w przyrodzie. Uczniowie poznali obowiązującą w ulu hierarchię, rodzaje miodu, akcesoria pszczelarskie. Dzieci dowiedziały się także jak powstaje miód, co to jest wosk, czym się różni królowa od robotnicy. Największą atrakcją spotkania była prezentacja prawdziwej, żywej rodziny pszczelej,            którą dzieci zobaczyły w specjalnie przygotowanym ulu. W ostatniej części spotkania uczniowie pozowali do zdjęć w stroju pszczelarza.                                                                            Anna Szewczyk

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.