Młodzi dla planety, czyli Tydzień Edukacji Globalnej

Na przestrzeni kilku ostatnich lat wzrasta świadomość tego, że o naszą planetę należy dbać i kwestii tej nie można odkładać na później. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Niepołomicach udowodnili, że sprawa ta nie jest im obojętna i z wielką ochotą wzięli udział w Tygodniu Edukacji Globalnej, który odbył się od 18 do 24 listopada 2019 roku. Z tej okazji odbyły się w placówce liczne akcje, które pozwoliły               na lepsze zrozumienie wielu zjawisk, które prowadzą do degradacji naszej planety.

Jedną z form uświadamiania były warsztaty edukacyjne Młodzież dla klimatu, które objęły szereg działań na rzecz samego klimatu i nie tylko. W ramach tego wydarzenia uczniowie wykonali plakaty, przygotowali prezentację multimedialną oraz uczestniczyli w akcji             „ Sadzimy drzewo dla klimatu – listopad 2019 ”.

Akcja była odzewem młodych skierowanym przeciw destrukcji naszego świata. Zjawiska takie jak smog, jego skutki dla zdrowia nie są tematem tabu i należy im przeciwdziałać        za pomocą każdego z możliwych sposobów.

Grażyna Rosiak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.