Mikołajki w świecie filmu i wiedzy

6 grudnia klasa IV A świętowała mikołajki podczas wyjazdu na film pt.: „Kraina Lodu II”. Projekcja odbyła się w Kampusie Wielickim. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wzruszający film, który wprowadził ich w zimową atmosferę zbliżających się Świąt oraz podkreślił siłę miłości, którą dają nam najbliżsi. Czwartoklasiści uczestniczyli też w warsztatach „Kuźnia Wiedzy”, podczas których zobaczyli ciekawe doświadczenia poszerzające ich wiedzę i rozwijające zainteresowania z różnych dziedzin, m.in. przyrody. Prowadząca zajęcia pokazała zaskakujący świat fizyki i chemii, z którym spotykamy się na co dzień, a którego tak do końca nie dostrzegamy. Doświadczenia zachwyciły naszych uczniów, zwłaszcza, powstanie niezwykłej piany, która rosła, stawała się coraz bardziej gęsta i przypominała ruszające się zwierzątko, które z gracją wychodziło z naczynia, by potem nagle zniknąć w rękach naszych małych badaczy. Nie zabrakło suchego lodu, czarodziejskich – kolorowych mikstur czy bajkowych pełzających oparów wydobywających się z menzurek.
Organizatorkami wyjazdu były mamy uczniów: panie Anna Sambora i Małgorzata Grochot.
Beata Franczyk-Kestranek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.