Mali ratownicy

Udzielenie pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia jest nie lada wyzwaniem nawet dla dorosłych.
Ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć się prawidłowych odruchów, bo to zaowocuje      w przyszłości.
Uczniowie klasy 2a, 2b, 2c, 3a i 3b w sposób cykliczny zdobywają wiedzę i umiejętności        z zakresu udzielania pierwszej pomocy poprzez uczestnictwo w warsztatach „Mały ratownik”. 20 lutego bieżącego roku dzieci z tych klas po raz kolejny spotkały się                    z ratownikami medycznymi. Poprzez praktyczne ćwiczenia dzieci miały możliwość poznać zasady poprawnego i skutecznego wzywania pogotowia, poznały sprzęt ratowniczy.                Na maskotkach misiach oraz fantomach trenowały uciskanie klatki piersiowej                         i przywracanie oddechu poszkodowanemu. Zdobyły wiedzę na temat postępowania               w wypadku oparzeń. Uczniowie mają świadomość, że w takich sytuacjach z zachowaniem własnego bezpieczeństwa należy pomóc drugiemu człowiekowi. Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom „Małego ratownika”.
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Barbara Derus