MIKOŁAJKI W KLOCKOLANDZIE

Szukasz ciekawego pomysłu na Mikołajki? Wybierz się do Klockolandu w Krakowie, czyli do Centrum Klocków Lego. Tak właśnie zrobili uczniowie klas 5A i 5B naszej szkoły, którzy 12 grudnia 2019 roku, pod opieką wychowawczyń p. Doroty Głowackiej i p. Aliny Procyk, przekroczyli próg królestwa klocków Lego na ul. Mikołajskiej, aby wziąć udział w warsztatach mikołajowych.

W pierwszej sali mogli podziwiać różne konstrukcje z klocków Lego: miasteczka, dworce kolejowe, dźwigi, zwierzęta oraz roboty. A co najważniejsze, każdy uczeń mógł spróbować swych sił w samodzielnym sterowaniu robotami zbudowanymi z klocków, co niektórych wprawiło w stan zachwytu. W drugiej sali miały miejsce prawdziwe 30-minutowe warsztaty budowania robotów z klocków Lego. Uczestnicy, podzieleni na 3–osobowe zespoły, konstruowali wg instrukcji sanie Mikołaja, a następnie z pomocą prowadzącego, uczyli się nimi sterować. W ostatnim pomieszczeniu każdy mógł zbudować z klocków własną ozdobę choinkową, a następnie umieścić ją na zielonej, zrobionej z klocków choince. Na koniec każdy uczestnik warsztatów otrzymał bombkę choinkową, pomalowaną przez robota zbudowanego oczywiście z klocków Lego.

Wizyta w Klockolandzie była bardzo udana i pełna wrażeń, dlatego chętnie polecamy to miejsce na ciekawą wycieczkę!

Dorota Głowacka