Film Krystiana Kokoszki najlepszym filmem w Gminie Niepołomice!

Nasz uczeń z klasy VIA – Krystian Kokoszka został zwycięzcą gminnego Konkursu Krótkometrażowych Filmów Komórkowych WORTHY ,,Śladami I i II wojny światowej w gminie Niepołomice”.

Krystian nad stworzeniem filmu pt.: ,,Bohaterowie życia codziennego: Józef Rerutkiewicz” pracował bardzo sumiennie. Najpierw poznał szczegółowo historię bohatera, którego chciał przedstawić. Potem zebrał materiały do stworzenia swego obrazu: zdjęcia, filmy. Zadbał też o odpowiednią narrację dostosowaną do scen oraz muzykę.
Nasz młody twórca stworzył wspaniały film dokumentujący historię niezwykłego niepołomiczanina Pana Józefa Rerutkiewicza. Z niesamowitą dokładnością przedstawił jego historię. Dzięki filmowi poznaliśmy dzieje życia niezwykłego człowieka mocno zaangażowanego w życie Niepołomic, nauczyciela, pedagoga, ale też artystę, który doświadczył nieszczęścia wojny. Człowieka, który mimo tak wielu trudnych doświadczeń, pozostał wrażliwy na piękno otaczającego świata, uczył i wychowywał młodzież.

Krystian pokazał nam jak wspaniała siła tkwi w pracowitości i wrażliwości młodego pokolenia, które w tak piękny, aktywny sposób potrafi poznawać historię, angażuje się w odkrywanie jej kolejnych kart i poznawanie ludzi, którzy wnieśli duży wkład w rozwój naszego miasta.
Konkurs na pewno pozwolił uczniom pogłębić wiedzę historyczną, poznać losy Niepołomic i pokazać kreatywność młodych ludzi. Został zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy oraz Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego ucznia i życzymy mu dalszych sukcesów.
Beata Franczyk-Kestranek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.