“Dyzio leniuszek” na scenie

14.01. 2020 r. w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć Teatrzyk “Skrzat”, który przeniósł uczniów klas 0-4 w świat baśni i niezwykłych bohaterów. Aktorzy przedstawili dzieciom uczęszczającym na zajęcia świetlicowe spektakl pt.:  “Dyzio leniuszek”.

Główny bohater jest leniwym i niegrzecznym chłopcem, który nie chce się uczyć i nie chce chodzić do szkoły. Wszystko go nudzi. Okazuje się, że lekarstwem na jego lenistwo i obojętność jest praca. Sztuka ma szczęśliwe zakończenie – Dyzio zrozumiał, że jego postępowanie jest złe i nie prowadzi do niczego dobrego. Chłopczyk zmienił swoje zachowanie.

Nasi uczniowie byli bardzo zaciekawieni przedstawieniem i spontanicznie reagowali na zachowanie chłopca. Przeżywali to, że Dyzio jest niegrzeczny. Nawet próbowali mu udzielać rad i przekonać, żeby nie dokonywał złych wyborów. Sztuka skłoniła też naszych małych widzów do przemyśleń na temat kultury zachowania.

Beata Franczyk-Kestranek

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.