GALERIA

Święto Patrona Szkoły Tadeusza Kościuszki: Uczczenie Dziedzictwa Bohatera

W dniu 24 marca uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście zebrali się, aby uczcić pamięć wielkiego bohatera narodowego – Tadeusza Kościuszki, patrona Szkoły Podstawowej nr1. To niezwykłe wydarzenie, upamiętniające ważną postać w historii Polski, było okazją do refleksji nad dziedzictwem patriotycznym oraz do wspólnego celebrowania wartości, którymi kierował się ten wybitny polityk i wojskowy.
Uroczystości rozpoczęły się pochodem, który przeszedł ulicami miasta , kierując się do parku miejskiego. Na jego czele stanęli jeźdźcy ze Stowarzyszenia Kawalerii Ochotniczej im. Krakowskiej Brygady Kawalerii w barwach 5 Dywizjonu Artylerii Konnej. Ta symboliczna procesja miała na celu uczczenie tradycji bohatera, który był nie tylko wybitnym dowódcą, ale także pasjonatem koni i jeździectwa.
W parku miejskim uczestnicy święta mieli okazję zapoznać się z inscenizacją ważnych wydarzeń z historii Polski związanych z insurekcją kościuszkowską. Odgrywane sceny przywoływały atmosferę tamtych czasów, ukazując determinację i odwagę walczących o niepodległość. Dodatkowo, w duchu patriotyzmu, wszyscy obecni zaśpiewali pieśni narodowe, które od wieków stanowią wyraz miłości do Ojczyzny i walki o jej niepodległość.
Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podzielili się swoimi refleksjami na temat dziedzictwa Tadeusza Kościuszki oraz jego znaczenia dla współczesnego społeczeństwa. Ich inspirujące przemowy skłaniały do refleksji nad wartościami patriotycznymi i odpowiedzialnością za losy własnego kraju.
Podczas uroczystości nie zabrakło również momentu uhonorowania uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w konkursach związanych ze świętem patrona szkoły. Rozdanie nagród było okazją do docenienia zaangażowania i wysiłku młodych ludzi w promowanie patriotyzmu oraz propagowanie wiedzy o historii Polski.
Święto Patrona Szkoły Tadeusza Kościuszki nie tylko stanowiło okazję do uczczenia pamięci wybitnego bohatera narodowego, ale również skłaniało do refleksji nad wartościami, które są fundamentem narodowej tożsamości. Była to również doskonała okazja do integracji społeczności szkolnej oraz do wspólnego celebrowania dziedzictwa kulturowego.
 
Skip to content