GALERIA

Rowerem do miejsc pamięci.

W ostatni dzień października, w jesiennej aurze odbyła się szkolna wycieczka rowerowa do miejsc pamięci w Puszczy Niepołomickiej.
Zebrana przed szkołą grupa młodych kolarzy wyruszyła w kierunku ścieżki rowerowej na wale wiślanym (WTR), którą udała się na cmentarz wojenny na Sitowcu w Woli Batorskiej. Tam uczniowie zapalili zabrane ze sobą znicze. Na odpoczynek zatrzymaliśmy się na Poszynie przy ośrodku hodowli żubrów i nad Czarnym Stawem, w samym w sercu puszczy.
Drugim miejscem pamięci, które odwiedziliśmy był cmentarz z okresu II. Wojny Światowej na Osikówce obok Kłaja.
Cała trasa liczyła ponad 40 kilometrów, i w opinii uczestników okazała się warta podjętego wysiłku!
Z wyrazami uznania dla całej grupy cyklistów opiekunowie:
J. Kopczyńska-Kopeć i A. Drabik
Skip to content