KLASA ÓSMA NA FESTIWALU ZAWODÓW

KLASA ÓSMA NA FESTIWALU ZAWODÓW
Wybór dalszej ścieżki kształcenia, wybór szkoły ponadpodstawowej, a także przyszłego zawodu nie należą do prostych decyzji. Chcąc wspierać naszych uczniów w mądrym planowaniu ich edukacyjno-zawodowej przyszłości, zorganizowaliśmy wyjazd na Festiwal Zawodów do Tauron Areny w Krakowie.
27 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy 8. Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Niepołomicach, pod opieką pań Agaty Krawczyk i Doroty Głowackiej, mogli podziwiać ponad 100 prezentacji szkół średnich oraz uczelni wyższych z całej Małopolski. Spacerując po terenie Tauron Areny, ośmioklasiści poznawali zawody z ośmiu branż-stref, m.in.: mechaniczno-transportowej, rolniczo-leśnej, elektroniczno-informatycznej oraz turystyczno-gastronomicznej, medyczno-społecznej, handlowo-usługowej, czy budowlanej. We wszystkich strefach uczniowie mogli obejrzeć bardzo ciekawe pokazy zawodów, porozmawiać bezpośrednio z reprezentacjami szkół średnich, zebrać materiały informacyjne o szkołach, które ich zainteresowały, czy też posmakować potraw przygotowanych przez ich starszych kolegów i koleżanki ze szkół gastronomicznych lub dotknąć robota, sterowanego przez przyszłych mechatroników.
Mamy nadzieję, że pobyt na Festiwalu Zawodów zainspirował naszych uczniów do wyboru ciekawej szkoły średniej, a niezdecydowanym pomógł określić kierunek dalszego kształcenia. Szczególnie dziękujemy także mgr Grzegorzowi Harabaszowi – dyrektorowi naszej szkoły – za dofinansowanie wyjazdu klasy 8. na Festiwal, licząc na dalszą owocną współpracę.
Dorota Głowacka
nauczyciel doradztwa zawodowego