Noś odblaski, nie rób łaski!

Noś odblaski, nie rób łaski!
Happening pod takim hasłem zorganizowali 19 października 2021, w Szkole Podstawowej nr 1 w Niepołomicach uczniowie klasy 7B, pod opieką wychowawczyni p. Doroty Głowackiej. W ten sposób wsparli akcję „Odblaskowa szkoła”.
Naszym celem było zachęcenie do noszenia odblasków zarówno osoby dorosłe , jak i dzieci, dlatego uczniowie 7B rozdawali przy wejściu głównym do szkoły własnoręcznie wykonane wcześniej na godzinie wychowawczej zabawne odblaskowe naklejki w różnych kształtach. Przekonywali także do noszenia odblasków rodziców przychodzących po dzieci oraz ich pociechy poprzez prezentację wykonanych przez siebie plakatów związanych z tematem akcji.
W tym dniu uczniowie i ich rodzice wychodzący ze szkoły byli bardzo dobrze widoczni. Mamy nadzieję, że będą także pamiętali o swoim bezpieczeństwie, spacerując po niepołomickich ulicach  i placach.
 
Dorota Głowacka