Zajęcia z turystyki


W sobotę, 6 listopada odbyły się kolejne zajęcia z turystyki.
Celem pieszej wycieczki były miejsca pamięci w Puszczy Niepołomickiej. Uczniowie odwiedzili i zapalili znicze na cmentarzu żydowskim (kirkut) przy ul. Bohaterów Getta, zbiorowej mogile na Kozich Górkach, w miejscu zamachu w czasie II wojny światowej na gubernatora Hansa Franka w Szarowie, a także przy zbiorowej mogile ofiar zarazy w XIX w. na niepołomickich Marudach. Historię wydarzeń w tych miejscach ciekawie przedstawił pan Dyrektor.
Podczas leśnej wędrówki uczniowie wspięli się na „Mamuta”. Proces w jaki powstało to osobliwe wzniesienie wyjaśnił gość wycieczki -pan Krzysztof Nowak. Trasa liczyła ponad 6 kilometrów i przebiegała częściowo zielonym szlakiem oraz ścieżką edukacyjną w Puszczy Niepołomickiej.
Wszyscy uczestnicy spisali się dzielnie, a słoneczna, jesienna aura zachęcała do takiej formy aktywności fizycznej.
Do zobaczenia w grudniu, na kolejnej wycieczce! AD

 

.