EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2021

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2021

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. W dniach 27 i 28 września uczniowie naszej szkoły wezmą udział w obchodach organizowanych na lekcji języka angielskiego i języka niemieckiego. Uczniowie będą mieć okazję w tym dniu wziąć udział w grach językowych i zabawach.

Celem obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole jest:
– rozwijanie kreatywności i wyobraźni uczniów,
– motywowanie uczniów do nauki,
– rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językami obcymi,
– możliwość poznawania bogactwa językowego i kulturowego Europy,
– rozwijanie u uczniów umiejętności wyszukiwania potrzebnych informacji i korzystania ze źródeł wiedzy (np. słownik, Internet),
– integracja społeczności szkolnej.

Organizacja i przebieg obchodów dla klas I-III i IV-VIII

Uczniowie mają za zadanie przebrać się w barwy narodowe wybranego państwa europejskiego lub przebrać się w strój charakterystyczny dla wybranego przez siebie kraju tak, aby inni uczniowie mogli zgadnąć jaki to kraj oraz przedstawić się w języku mówionym w tym kraju. Chętni uczniowie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności na środku sali, mogąc liczyć na dodatkowe wyróżnienie.

Klasy 0-III przebierają się 27 i 28 września a klasy IV-VIII 28 września.

Zapraszamy, życząc wszystkim udanej zabawy oraz owocnej nauki !!!