65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W dniach 20 – 21 stycznia w Domu Kultury w Woli Batorskiej odbyły się gminne eliminacje 65.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięli w nich udział uczniowie z dziewięciu szkół podstawowych z terenu gminy.

W pierwszym dniu zmagań występowali uczniowie klas I – III. W konkursie z naszej szkoły brało udział sześcioro uczniów z tej grupy wiekowej:
Ryszard Podhorodecki,  kl. I B, Hanna Rajchel, kl. I C, Urszula Kosmal, kl. II A, Milena Leksa, kl. II B, Maja Lesiak, kl. II C, Natalia Mirek, kl. III A.
Urszula Kosmal z klasy II A i Natalia Mirek z klasy III A zdobyły wyróżnienie.

W drugim dniu zaprezentowali swoje umiejętności uczniowie klas IV – VI. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Suchy z klasy VI A, która zdobyła wyróżnienie, Krystian Kokoszka z klasy V A, Emilia Pustuła i Łucja Bochenek z klasy IV A.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Celem konkursu było doskonalenie umiejętności analizy i interpretacji tekstów oraz rozwijanie talentów.

Beata Grodowska i Beata Franczyk-Kestranek