24 MARCA – ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

W związku ze zbliżającym się Dniem Święta Patrona Szkoły Podstawowej nr 1
w Niepołomicach Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Uczniowska Brać zapraszają do udziału w aktywnościach zorganizowanych ku czci i pamięci wielkiego Polaka oraz dobrego Człowieka – Tadeusza Kościuszki.

Pod patronatem Rady Rodziców organizowane są konkursy plastyczne:
a). dla klas 0-III „Patron mojej szkoły – portret Tadeusza Kościuszki”,                         REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

b). dla klas IV-VII „Człowiek idei –Tadeusz Kościuszko. Niesamowite osiągnięcia mojego patrona w USA”.                                                                                                                               Konkurs plastyczny klasy IV – VII

Pod patronatem Dyrektora Szkoły, z podziałem na dwie kategorie wiekowe, organizowany jest konkurs historyczny dla klas I-VII „Tadeusz Kościuszko – biografia bohatera”. REGULAMIN-Konkursu-Historycznego (2)

Tadeusz Kościuszko Polski bohater. Kościuszko człowiek, który wyprzedził swoje czasy. https://www.youtube.com/watch?v=lg4pZJjzwL0
Stany Zjednoczone Ameryki – Lekcje historii pod ostrym kątem – kl. 6 https://www.youtube.com/watch?v=ApXoll_3Xwc

Pod patronatem Grona Pedagogicznego odbywają się konkursy literacki
i poetycki:
a). dla klas I-III „Motto naszej szkoły”,                                                                                  Regulamin Szkolnego Konkursu Literackiego (1)
b). dla klas IV-VII „Tadeusz Kościuszko – patron naszej szkoły”.                                    Regulamin Konkursu Poetyckiego (1)

Samorząd Uczniowski patronuje produkcji słuchowiska radiowego: ,,Niezwykła przysięga Tadeusza Kościuszki”, które pod opieką pani Doroty Głowackiej przygotują uczniowie klasy VI B.

Finały konkursów oraz premiera produkcji przypadną na 24 marca 2021 r.
w 227 rocznicę złożenia przez Tadeusza Kościuszkę uroczystej przysięgi na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie nasz bohater ogłosił tym samym akt powstania zbrojnego w obronie polskiej państwowości.

Dyrektor szkoły: Grzegorz Harabasz